Sprawdź opinie użytkowników

Porównaj ceny

Zdecyduj sam!

www.tanieprzelewy.com

Porównanie firm oferujących przelewy do Polski

Nie zwlekaj i zacznij oszczędzać na przelewach międzynarodowych!

30/10/2017

4.8 na 5

2 264 opinii na Trustpilot

Źródło: YouTube

Lebara Money Transfer międzynarodowe przelewy pieniężne.

Lebara Money Transfer to usługa w zakresie przekazów pieniężnych, która zapewnia szybkie, proste w obsłudze przelewy online do innych krajów, jest zarządzana przez firmę Lebara Group, znaną z usług tanich międzynarodowych rozmów telefonicznych.

Lebara została założona w 2001 roku przez Ratheesana Joganathan’a, Rasiaha Ranjith Leona i Baskarana Kandiah’a w Wielkiej Brytanii. Pierwotnym produktem firmy były karty telefoniczne, sprzedawane w niezależnych sklepach z telefonami komórkowymi. Cztery lata później Lebara Mobile uruchomiła pierwszą usługę tanich międzynarodowych rozmów telefonicznych w Holandii, sprzedając karty SIM za pośrednictwem operatora mobilnego Telfort.

Początkiem 2009 roku Lebara zaczęła korzystać z infrastruktury Vodafone w Australii i Wielkiej Brytanii, a w kolejnych miesiącach rozszerzyła swoją działalność na Danię, Norwegię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Francję, dzięki czemu zdobyła ponad trzy miliony aktywnych klientów i zgromadziła przeszło 565 milionów EUR. Międzynarodowy operator wirtualnej sieci telefonii komórkowej działał również na terenie Polski w okresie od 1 grudnia 2013 do 31 marca 2015. Mimo że jego zaletą były niskie stawki za połączenia międzynarodowe, to nie był w stanie przebić się na naszym rodzimym rynku GSM.

W październiku 2016 roku Lebara rozszerzyła zakres swoich usług, wprowadzając na rynek usługę Lebara Money Transfer dla klientów zainteresowanych wykonywaniem przelewów pieniężnych za granicę. Na chwilę obecną usługa Lebara Money Transfer umożliwia wykonywanie przelewów pieniężnych z Wielkiej Brytanii i ogranicza się do posiadaczy brytyjskich kart debetowych lub przedpłaconych. Środki można przesyłać do 39 krajów w 12 walutach.

Lebara Money Limited jest zarejestrowana jako autoryzowany serwis płatniczy i podlega nadzorowi brytyjskiego Urzędu ds. Usług Finansowych (FCA nr ewidencyjny 746677), oraz Urzędowi Podatkowemu HMRC. Zapewnia bezpieczeństwo środków pieniężnych swoim klientom dzięki silnemu szyfrowaniu, protokołom zabezpieczeń i posiadaniu segregowanych kont bankowych, które nie są zależne od rachunków bankowych wykorzystywanych do dokonywania operacji finansowych. Transfery dokonywane są wyłącznie za pośrednictwem renomowanych instytucji płatniczych i dostawców usług płatniczych. Każda transakcja jest dodatkowo weryfikowana za pomocą usług Verified by Visa oraz MasterCard Secure Code.

Aby sprawdzić ile czasu zajmuje dokonanie standardowego przelewu przy użyciu Lebara Money Transfer zleciłem dwie płatności (obie w wysokości £1000). Pierwsza dotarła na konto odbiorcy w 3 dni robocze od momentu zlecenia przelewu, a druga w niespełna 12 godzin (deklarowany czas standardowego przelewu przez Lebarę wynosi 1-3 dni robocze).

Pierwszy transfer najwidoczniej wydłużył się w czasie ze względu na weryfikację tożsamości, oraz adresu zamieszkania, o którą zostałem poproszony - nie mniej jednak w dzisiejszych czasach jest to standardowa procedura nakładana na firmy tego typu przez organy sprawujące nadzór nad nimi i jej nie ominiemy, mimo wszystko jest ona "bezbolesna" i w moim przypadku ograniczyła się do przesłania skanu dowodu osobistego, oraz pobranego ze strony mojego banku elektronicznego zestawienia operacji w postaci pliku .pdf (bank statement).

Funty zostały przeliczone po najbardziej korzystnym kursie, jaki na dzień wykonywania przelewu mogłem znaleźć w sieci Internet. W związku z tym iż pierwszy tranfer był powyżej £100 otrzymałem £10 zniżki (wysłałem równowartość £1000 do Polski, a zapłaciłem £990 :-) - to jednak nie wszystko... obecnie Lebara prowadzi akcję promocyjną "OFERTA ZERO OPŁAT" i dotyczy ona nie tylko pierwszego transferu, ale wszystkich transferów dokonywanych przy użyciu ich serwisu - tak więc za drugi transfer również nie zostały mi naliczone opłaty. Zwracam uwagę na to iż OFERTA ZERO OPŁAT jest limitowana w czasie, a sama Lebara nie chciała zdradzić daty jej zakończenia - korzystajmy więc póki można.

Poniżej przedstawiam w jaki sposób naliczane będą opłaty po jej zakończeniu:

• Europa - 0,4% kwoty przelewu, przy czym minimalna prowizja wynosi 2 funty.

• Afryka - 0,5% kwoty przelewu, przy czym minimalna prowizja wynosi 2 funty.

• Indie - 0,5% kwoty przelewu, przy czym minimalna prowizja wynosi 2 funty.

• Bangladesz - 0,6% kwoty przelewu, przy czym minimalna prowizja wynosi 2 funty.

• Pakistan - 0,8% przekazanej kwoty, przy czym minimalna prowizja wynosi 2 funty.

• Sri Lanka - 0,65% przekazanej kwoty, przy czym minimalna prowizja wynosi 2 funty.

Jak widać nawet po zakończeniu akcji promocyjnej biorąc pod uwagę bardzo wysoki kurs jaki oferuje Lebara - nadal zostanie bardzo korzystną ofertą.

Do dyspozycji mamy dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne dla tabletów i smartfonów z systemem Android, lecz niestety na dzień dzisiejszy nie jeszcze dostępna aplikacja na urządzenia z systemem iOS, jednak nie sprawia to większych problemów, gdyż strona internetowa Lebary jest responsywana i świetnie dopasowuje się do urządzeń mobilnych bez względu jakiego systemu używamy do jej przeglądania.

Lebara Money Transfrer wyróżnia się na tle konkurencji możliwością zablokowania kursu wymiany walut na 30 dni. Jeśli kurs danego dnia Ci odpowiada, ale nie chcesz już teraz wysyłać pieniędzy, możesz go zablokować i wysłać pieniądze w ciągu następnych 30 dni.

Przykład 1. Jeśli wymieniłeś funty na euro, a aktualny kurs funta szterlinga (GBP) z 30 października 2017 roku wynosił 1,1333 euro, możesz zablokować go do 29 listopada, bez względu na to, czy kurs ten wzrósł, czy też spadł w międzyczasie.

Przykład 2. Jeśli planujesz wysłać 1000 funtów do Polski w listopadzie, ale dziś nie masz funduszy (30 października), możesz zablokować dzisiejszy kurs wymiany. Pieniądze możesz wysłać w każdej chwili przed 29 listopada, ale według kursu wymiany walut z dnia 30 października.

Taka opcja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które mają tendencję do dokonywania dużych przelewów międzynarodowych. Pamiętaj jednak, że takie udogodnienie jest związane z dodatkowym kosztem, który jest uzależniony od przesyłanej waluty, oraz waluty odbioru przekazu. Z funkcji zablokowania kursu wymiany walut w Lebara Money można zrezygnować - jeśli więc z niej skorzystałeś, a kurs się umocnił, będziesz mógł anulować przelew do godziny 23:00 na dzień przed wyznaczoną datą realizacji przelewu, lecz wiąże się to niestety z utratą opłaty za zarezerwowanie kursu.

Recenzja w opracowaniu, wkrótce więcej informacji...

KONTAKT:

www.money.lebara.com

Napisz do nas:

moneycare@lebara.com

Zadzwoń na numer:

UK: 0 800 640 6303

Adres

Lebara Money Limited

25 Copthall Avenue

EC2R 7BP

London

United Kingdom