Sprawdź opinie użytkowników

Porównaj ceny

Zdecyduj sam!

www.tanieprzelewy.com

Porównanie firm oferujących przelewy do Polski

Nie zwlekaj i zacznij oszczędzać na przelewach międzynarodowych!

13/07/2015

4.6 na 5

57 opinii na Trustpilot

Źródło: YouTube

Z Grosikiem możesz wysłać pieniądze na cały świat, 24/7 online mając pewność, że Twoje środki są bezpieczne

Strona www, jak i aplikacja mobilna serwisu Grosik jest czysta i przejrzysta, do wyboru mamy dwa języki polski i angielski, poruszanie się po niej nie sprawia najmniejszego problemu.

Podczas rejestracji, oraz w przypadku jakichkolwiek pytań do serwisu Grosik możemy skorzystać z infolinii działającej pod polskim i angielskim numerem.

Sama rejestracja nie jest skomplikowanym procesem, wymagane jest podanie podstawowych informacji, które będą nam potrzebne do wykonania późniejszego transferu. Nie odbiega ona od innych rejestracji w tego typu serwisach.

Po pomyślnej rejestracji i zalogowaniu się do serwisu na stronie grosik.com mamy dostępny panelu użytkownika, w którym możemy między innymi dodawać odbiorców, sprawdzać historię swoich transferów, czy zmienić swoje dane.

W aplikacji mobilnej po podaniu numeru ID klienta oraz hasła, możemy zgłosić chęć wykonania nowego przelewu.

Niestety sama aplikacja w odróżnieniu od aplikacji TransferWise, czy stron mobilnych EasySend lub Transfergo, nie posiada opcji dodawania nowych odbiorców do listy. Aby móc zdefiniować nowego odbiorcę, musimy zalogować się do serwisu za pomocą przeglądarki internetowej.

Po wpisaniu kwoty do przesłania zostaniemy poinformowani o naliczonej opłacie i łącznym koszcie transferu.

Następnie wybieramy odbiorcę z naszej listy, oraz podajemy jakim tytułem mają zostać wysłane pieniądze.

Podczas następnego kroku wybieramy metodę płatności (jedną z dwóch dostępnych). Możemy zapłacić za pomocą karty debetowej, bądź wykonać przelew z naszego banku. Jeżeli posiadamy kod promocyjny możemy z niego skorzystać, po jego wpisaniu i zaakceptowaniu zostaniemy poinformowani o obniżce jaka została nam przyznana.

Następnym i zarazem ostatnim krokiem będzie podsumowanie i potwierdzenie wykonania przelewu. Po jego zatwierdzeniu pojawi nam się informacja o numerze transakcji, oraz zostanie wysłany e-mail wraz z SMS-em potwierdzającym przyjęcie transakcji.

Podsumowując ogólnie doświadczenia z firmą Grosik tym razem postanowiłem przedstawić swoje spostrzeżenia w formie tabelki opisując jej plusy i minusy.

PLUSY MINUSY
Jako największy plus to niewątpliwie jego obsługa klienta, która jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Minusem jest powolne działanie strony, oraz brak możliwości zmiany nadanego przez Grosik ID klienta na własna nazwę użytkownika (należy nauczyć się numeru ID na pamięć, co uważam za uciążliwe).
Akcje promocyjne np. darmowy przelew na dzień matki. Brak możliwości zalogowania się do serwisu poprzez synchronizację z Facebook’iem lub kontem Google +
Aplikacja mobilna na smartfony i tablety. Subskrybenci firmy Grosik za często dostają maile typu "UWAGA - tylko u nas kurs do Polski 5.77", "UWAGA! Nagły wzrost kursu funta. Nie czekaj - przelej juz teraz.", "Ale kurs szaleje - ten kto nie sprawdzi to straci :-)"itp...
Pomoc możemy uzyskać w języku polskim, dzwoniąc z Polski lub Wielkiej Brytanii pod numerami:

+48 (22) 307 3560

+44 (0) 207 959 6880
Otrzymałem 63 e-maile w ciągu 9 miesięcy od rejestracji, co daje nam średnia 7 wiadomości miesięcznie, z czego tylko 6 na 63 uważam za interesujące (informacja o akcjach promocyjnych). Oczywiście można wypisać się ze subskrypcji, ale tym samym ominęła by nas np. promocyjna z okazji dnia matki.
Niska opłata za transfer. Brak możliwości dokonania szybkiego przelewu, za dodatkową opłatą.

Bez wątpienia Grosik jest kolejnym sprawdzonym i bezpiecznym sposobem na przelewy międzynarodowe, prosty, i bezpieczny serwis warty polecenia, którego dużą zaletą jest to, że wysyłane pieniądze dotrą do odbiorcy tego samego dnia lub w następny dzień roboczy.