Źródło:YouTube
Azimuj pieniądze szybko tanio i bezpiecznie!
Narzuca się pytanie "Azimuj" - a co to tak naprawdę znaczy...?
Aby odpowiedzieć na to pytanie przybliżę Wam postać Marty Krupińskiej - emigrantki z Polski która postanowiła rzucić wyzwanie zarówno bankom, jak i gigantom z branży przelewów międzynarodowych, którzy stosują niskie kursy wymiany walut, naliczając przy tym wysokie opłaty.
W 2007 roku Marta jako świeżo upieczona maturzystka chcąc wesprzec finansowo swoich rodziców postanowiła wyemigrować do Dublina wykorzystując przy tym okres pomiędzy maturą, a rozpoczęciem studiów. Dzięki pracy w Dublińskim pubie udało się jej zaoszczędzić 4tyś euro, które postanowiła przesłać do Polski. Wizyta w banku wprawiła ją jednak w osłupienie: procedury, oraz opłaty za realizację przelewu spowodowały iż pierwszą firmą jakiej użyła do transferu pieniędzy był Ryanair - najzwyczajniej na świecie spakowała pieniądze do kieszeni i przyleciała do kraju. Na ponowną emigrację zdecydowała się po zakończonych studiach na UJ - tym razem padło na Londyn, gdzie podjęła pracę jako project manager Russia Park podczas odbywających się Igrzysk Olimpijskich. Została tam zauważona przez headhuntera, na którym wywarła ogromne wrażenie i dzięki któremu poznała Michaela Kenta i Rickyego Knoxa, twórców Small World Financial Solutions, firmy pośredniczącej w przekazach pieniężnych. W 2012 wspólnie z Kentem i ściągniętym przez nią specjalistą od technologii informatycznych Markiem Wawro założyli firmę Azimo.
Bacznie przyglądaliśmy się poczynaniom Azimo od początku istnienia porównywarki, a ostatnie zmiany wprowadzone przez Martę, jej wspólników, oraz zespół zachęciły nas do promowania ich firmy. Zmianie uległo nie tylko samo logo, ale również i opłaty, a sam kurs jest jednym z najbardziej korzystnych porównując firmy działające w tej samej branży.
Szybkość rozwoju Azimo jest naprawdę imonująca, a rosnące grono zadowolonych użytkowników portalu Trustpilot, skupiającego jedną z najwiekszych społeczności recenzentów online - świadczy o jakości świadczonych przez Azimo usług.
Intuicyjność systemu, dbałość o przejrzystość zasad, kierowanie się popularną dziś dewizą „myśl lokalnie, działaj globalnie” - wszystko to przyciągało biznesmenów. Kiedy Marta dopiero poszukiwała inwestorów, zainteresowanie było ogromne - a były to przecież początki. Azimo otrzymało w tej fazie 10 milionów dolarów dofinansowania. Marta nie spoczęła na laurach, w jednym z udzielanych wywiadów stara się wybiec nieco w przyszłość - mówi o mobilnych portfelach, że dzięki technologiom dokona się proces inkluzji społecznej – włączenia do systemu, w tym przypadku bankowego – olbrzymiej liczby ludzi. Pragnie się nie zatrzymywać, nie zwalniać, używać najnowsze technologie, chciałaby aby Azimo stało się słowem, odpowiadającym czynności przelewu - tak jak już się przyjęło googlowanie zamiast wyszukiwania informacji w internecie - chciałaby aby pieniądze się azimowały.
W liczbach przedstawia się to następująco: ponad 190 państw, do których można wysłać przelew, ponad 270 tysięcy punktów odbioru gotówki, 20 tysięcy banków na całym globie ziemskim i ponad 80 wspieranych walut, do tego jeszcze darmowa aplikacja.
Za pośrednictwem Azimo wyślesz pieniądze w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca. W razie, gdybyś potrzebował pomocy, do dyspozycji jest niezastąpiony zespół obsługi klienta, który zawsze chętnie jej udzieli również w języku polskim!.
Kolejnym atutem Azimo Ltd jest bezpieczeństwo przesyłanych przez nich pieniędzy-firma ma autoryzację Urząd Nadzoru Finansowego na podstawie ustawy o pieniądzach elektronicznych z 2011 roku (Electronic Money Regulations 2011), w zakresie świadczenia usług płatniczych i wydawania pieniędzy elektronicznych, nr ewidencyjny (FRN900220). Azimo Ltd jest licencjonowane i regulowane przez HMRC jako Money Services Business (MSB) Numer Licencji 12676497 - oczywiście wszystkie te informacje możemy łatwo sprawdzić i zweryfikować na stronie urzędu Financial Conduct Authority www.fca.org.uk
Azimo powstało z myślą o imigrantach, którzy zasilają finansowo swoje rodziny w ojczyźnie, ale to tylko myśl przewodnia - wraz z rozwojem firmy cele znacznie się rozszerzyły. Wpłaty dokonywane są przy użyciu przelewów bankowych i kart debetowych lub kredytowych, znacznie więcej jest możliwości wypłat - to zależy od kraju i lokalnego partnera. Można też dostarczyć gotówkę czy skierować pieniądze na Google Wallet. W każdym z obsługiwanych państw Azimo ma swoje konto bankowe ze środkami gotowymi do wypłaty. Wystarczy tylko odpowiednia informacja do systemu informatycznego. Czas przelewu skraca się w ten sposób do kilku godzin, a w niektórych przypadkach nawet do piętnastu minut. Brzmi to niewiarygodnie? Tak właśnie w dzisiejszych czasach robi się przelewy międzynarodowe. Do tego jeszcze niska cena - przelewy zagraniczne zazwyczaj są dość drogie, w Azimo mechanizm płatności jest znacznie bardziej korzystny. W niektórych zbliżonych systemach pośredniczenia w przelewach transgranicznych prowizja to 9% od wartości przelewu. Marta ze współpracownikami wyceniła prowizję dla Azimo na zaledwie 1%. I tej zasady twórcy się trzymają.
Intuicyjność systemu, dbałość o przejrzystość zasad, kierowanie się popularną dziś dewizą „myśl lokalnie, działaj globalnie” - wszystko to przyciągało biznesmenów. Kiedy Marta dopiero poszukiwała inwestorów, zainteresowanie było ogromne - a były to przecież początki. Azimo otrzymało w tej fazie 10 milionów dolarów dofinansowania.
Na świecie niecałe tylko dwa miliardy ludzi mają konta bankowe, ale już 2,6 mld ma smartfony, a za kilka lat szacunkowo do tej drugiej grupy należeć będzie 6,1 mld z nas. Tutaj trafia Azimo, które nie wymaga konta u odbiorcy przelewu - działa w oparciu o mobilne portfele, dając też możliwość wypłaty w gotówce. System miał już 1,3 mld klientów. Na AppStore - 4,7 gwiazdki. Ciągle dużo liczb, ale są jeszcze słowa, które są dobrą rekomendacją. CNN określiło Azimo jako „przyszłość przekazów pieniężnych”, a The Guardian jako „jedną z 10 najlepszych aplikacji, które pomagają oszczędzać pieniądze”.
Azimo wychodzi naprzeciw tym, którzy najbardziej tego potrzebują oraz tym, którzy przelewów dokonują często i potrzebują szybkości działania. System Marty Krupińskiej nie dociera jeszcze jednak w dwa miejsca, które głęboko wpłyną na obroty. Mowa o Indiach i Chinach. Estetyczna, prosta strona Azimo czy ich aplikacje mobilne na Androida i iOS jest stopniowo tłumaczona na kolejne języki. Na razie jest ich kilkanaście, ale to ulegnie zmianie. Ponadto twórcom zależy na wprowadzenie bota, który da możliwość komunikacji z systemem również użytkownikom języków, do których trudno znaleźć jest tłumacza.
Azimo jest stworzone przez imigrantów dla imigrantów. Na emigracji zarobkowej jest według danych GUS około trzech milionów Polaków. Jeśli wasi bliscy, mieszkający na obczyźnie, jeszcze nie słyszeli o Azimo - na pewno warto im o tym powiedzieć. Bezpieczeństwo, uczciwość, prostota, zdumiewająco niska prowizja, rozsądny czas przelewu - wszystko to sprawia, że azimowanie jest procesem, który może zrewolucjonizować rynek przelewów zagranicznych. I tego właśnie, jako Polacy, życzymy Marcie Krupińskiej z czystym sumieniem polecając Azimo.
KONTAKT:
www.azimo.comNapisz do nas:
czesc@azimo.com
Zadzwoń na numer:
UK: +44 203 322 1558
Adres:
Azimo
173 Upper Street
N1 1RG
London
United Kingdom