Sprawdź opinie użytkowników

Porównaj ceny

Zdecyduj sam!

www.tanieprzelewy.com

Porównanie firm oferujących przelewy do Polski

Nie zwlekaj i zacznij oszczędzać na przelewach międzynarodowych!

12/07/2016

2.7 na 5

7 opinii na Trustpilot

Źródło: YouTube

Sami swoi – szybkie i bezpieczne przekazy pieniężne do Polski!

Czasem zachodzi taka potrzeba, że zarobione za granicą pieniądze, muszą trafić do Polski szybciej, niż my sami, zwłaszcza, jeśli spotkania z rodziną planujemy raz na kilka miesięcy. Czasem ta potrzeba jest tak nagła, że przekaz pieniędzy musi zostać zrealizowany jeszcze w ten sam dzień. Jak to zrobić, by nie tracić na kursie, a oczekująca na gotówkę osoba mogła ją szybko odebrać?

Z pomocą przychodzi sieć przekazów pieniężnych Sami Swoi, która od niedawna oferuje również ekspresowy odbiór pieniędzy nawet w bankomacie.

Choć na dzień dzisiejszy platforma Sami Swoi najlepiej rozbudowaną ofertę posiada dla osób przebywających w Wielkiej Brytanii, to przekazy pieniężne za ich pośrednictwem zrealizujemy również z Niemiec, Holandii, Francji czy Irlandii. Przelew zagraniczny możemy jednak wykonać także z każdego kraju, będącego w strefie Euro. Szkoda jednak, że tu operator nie zapewnia nam opcji wypłat w bankomacie czy za pomocą placówek Poczty Polskiej. Przelewy międzynarodowe możemy zrealizować na kilka sposobów. Instalując w telefonie aplikację mobilną, przez platformę Sami Swoi w internecie bądź odwiedzając placówkę lub agenta w swojej okolicy. Zlecenie przelewu do Polski przyjmie również konsultant infolinii. Jeśli lubimy wygodę i pełną niezależność, to możemy zainstalować na Smartfonie, albo komputerze (wymagane środowisko Windows 10) całkiem darmową aplikację mobilną. Jednakże zarówno w przypadku aplikacji, jak i korzystania z platformy w sieci, niezbędne jest połączenie z internetem. W przypadku jego braku pozostaje więc zadzwonić na infolinię, albo odwiedzić placówkę czy agenta w swojej okolicy. Najszybciej jednak, bo zaledwie w 10 sekund zrealizujemy przelew za pomocą aplikacji mobilnej.

Alternatywą bankowych przekazów jest przesłanie pieniędzy do placówki Poczty Polskiej. Na chwilę obecną z takiej opcji skorzystają tylko osoby przebywające w Wielkiej Brytanii. Taki sposób warto jednak wybrać w ostateczności, kiedy odbiorca nie ma konta w banku, albo bliżej mu na pocztę niż do bankomatu. Za tego rodzaju przelew do Polski zapłacimy bowiem aż £7,5. Plusem jest natomiast ekspresowe przesłanie środków, odbiorca może już bowiem półtorej godziny po zrealizowaniu przelewu ustawić się w kolejce do pocztowego okienka.

TJeszcze lepszą opcję zapewni nam przekaz pieniędzy do dowolnego bankomatu sieci Euronet i Skoku, z których z pewnością choćby jeden znajdziemy w swoim rodzinnym mieście.Tego rodzaju przelewy międzynarodowe zrealizujemy bardzo szybko i bez zbędnych formalności. Wystarczy, że podamy numer telefonu odbiorcy i ustalimy PIN, by już po 10 minutach adresat cieszył się z przelanej gotówki. Dobre jest to, że pieniądze można odebrać w przeciągu 14 dni, co zabezpiecza interesy odbiorcy, jeśli nie będzie miał możliwości wcześniejszego podjęcia gotówki. Za tego rodzaju przekaz pieniędzy do bankomatu zapłacimy £5.

Opcja bankomatowa poratuje nas w każdym nagłym przypadku, można rzec, że to bardziej jest takie gaszenie pożaru na już i na teraz, bo również maksymalna kwota do wypłaty jest niewielka – 2000 zł. Jeśli więc konieczne jest przelanie większej kwoty pozostaje wypłata na poczcie (do 25 000 złotych), albo przelew zagraniczny na polskie konto odbiorcy.

Kolejną opcją, jaką oferuje nam sieć Sami Swoi, to zlecenia stałe, które zgodnie z zapewnieniem operatora mają być proste, jak bułka masłem. I podobnie jak w banku, musimy zdefiniować odbiorcę, podać jego dane oraz kwotę i termin przelewu.

Ściągę wszystkich planów i wydatków stworzymy w specjalnym kalendarzu, dostępnym w opcjach Samych Swoich. Następnie podajemy numer karty, z której wykonany zostanie przelew do Polski, dzięki czemu unikniemy potrzeby logowania się do serwisu.

Minusem są jednak opłaty, które potrącane są za każde zlecenie. W standardzie zapłacimy więc £2,99 za zwykły przelew i £4,99 za ekspres. Jeśli więc przelewów zdefiniujemy kilka, to z portfela ubędzie nam wcale nie mały procent. Zlecenia stałe są więc dobre, jeśli nie mamy czasu i nie pamiętamy o konieczności opłacenia prądu czy raty za kredyt, a spóźnienie się z płatnością będzie kosztować nas jeszcze więcej. Warto jednak przeanalizować, czy nie lepiej przelać jedną kwotę (opłata w Samych Swoich niezależnie od wysokości przekazu jest stała) konkretnej osobie w Polsce, która z kolei opłaty wykona bez dodatkowych kosztów, korzystając np. z darmowych zleceń stałych u siebie w banku.

Szeroka oferta firmy Sami Swoi, oraz stałe opłaty przekonują nas, by za jej pośrednictwem przekazać własne pieniądze rodzinie czy znajomym w Polsce. To jednak nie jest bank, który nadzorowany przez KNF, gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo wykonanej transakcji. Dlaczego warto jednak również zaufać firmie Sami Swoi? Po pierwsze firma ta na rynku działa już ponad 12 lat, a najlepszym potwierdzeniem jej wiarygodności i bezpieczeństwa są pozytywne komentarze klientów i użytkowników platformy. Po drugie Samych Swoich ze względu na sieć około 200 oddziałów i placówek w Wielkiej Brytanii trudno zakwalifikować, jako firmę krzak, która przestanie istnieć po zaksięgowaniu naszych pieniędzy. Po trzecie na korzyść przedsiębiorstwa przemawia otrzymana w 2007 roku nagroda firmy roku, przyznana przez polsko – brytyjską izbę handlową, między innymi właśnie za stworzenie bezpiecznego i stabilnego systemu przekazów pieniężnych. Co ważne od 2014 roku Sami Swoi są członkiem Electronic Money Association – EMA (europejskiego organu, reprezentującego wydawców elektronicznych pieniędzy oraz innowacyjnych dostawców usług płatniczych). Jednym z wielu zobowiązań członków EMA jest traktowanie danych klientów jako prywatnych i poufnych, a także bezwzględny wymóg działania firmy w bezpiecznych i niezawodnych systemach płatności. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że przekazane pieniądze dotrą do konkretnej osoby we właściwym czasie.

Operatorów, dzięki którym szybko i sprawnie wykonamy przelewy międzynarodowe jest wielu. Jednakże opcję wypłaty gotówki z bankomatu, czy możliwość zdefiniowania zleceń stałych oferuje nam sieć Sami Swoi, która na chwilę obecną jest liderem w tej dziedzinie. W Samych Swoich uniszczamy przejrzystą stałą stawkę, a nie jak w przypadku innych firm czy banków, zależną od wysyłanej kwoty. Jeśli nie mamy przekonania do mobilnych czy internetowych aplikacji, możemy odszukać oddział i tam zrealizować standardowy przelew (pieniądze na koncie odbiorcy w przeciągu dwóch dni roboczych).